Pořiďte si auto svých snů

Už vás nebaví každé ráno stíhat autobus a řešit, aby vám na něj navazovali další spoje? Chcete se do práce dostat pohodlně, bez stresu rozvézt děti do školy a školky, cestou domů nakoupit a neřešit, jak nákup odnesete? Nebo jen vaše současné auto začíná zlobit a vám je jasné, že bude na čase pořídit si jiné? Vyberte si auto svých snů. Každý si občas musí udělat radost.

Bez auta už si mnozí z nás život představit nedovedou

Auto je pro většinu z nás nutností. Buď za prací dojíždíme, nebo bychom bez něj nic nestíhali. Dopravit děti do školky, dojet do práce, odpoledne děti vyzvednout, odvézt je na kroužky, než skončí, tak nakoupit, pak hurá domů. Kdo z nás to nezná? Kdyby nebylo auta, naprosto nestíháme.

Navíc si díky němu můžete občas vyrazit i na výlet někam dál než jen po městě, nemusíte shánět lístky na vlak a řešit, kolik věcí s sebou můžete vzít na dovolenou, abyste to unesli. Auto je prostě pomocník, bez kterého se skoro neobejdeme.

Jak vybrat to pravé auto?

Auto nestojí pár korun, takže je třeba ho vybrat pečlivě. Jde o investici na několik let dopředu. Na čem při výběru záleží?

Tip číslo jedna: Jaké máte na auto nároky?

K čemu auto budete využívat? Kolik osob v něm bude jezdit? Jak velký by mělo mít kufr? To je jen pár otázek, na které je třeba si odpovědět dřív, než vůbec auto začnete vybírat.

Tip číslo dva: Chcete benzín nebo diesel?

Máte jasno v druhu paliva? Dáte přednost benzínu nebo naftě? Naftové motory jsou lepší, když jezdíte delší trasy, benzín oceníte při kratších cestách.

Tip číslo tři: Kolik do auta chcete investovat?

Spočítejte si, kolik můžete do pořízení auta investovat a rozhodněte se, zda dáte přednost novému nebo ojetému. U nového auta se můžete spolehnout na záruku, na druhou stranu je to vyšší okamžitá investice.

Zdroj: fotobanka

Tip číslo čtyři: Značka a model vozu

Máte v oblibě nějakou značku, nebo jste na ní dostali doporučení? Možná vás překvapí, že údržba některých značek je mnohem finančně nákladnější než jiných, zajímavý může být i žebříček vozů, které se kradou. U osobních aut jde o jiné značky a modely než třeba u dodávek.

Tip číslo pět: Záleží vám na barvě?

I výběr barvy může ovlivnit žebříček vozů, které se kradou, někdo by řekl, že je i žebříček barev, které policisté kontrolují častěji než jiné. Záleží i na vašich preferencích, někdo barvu neřeší, pro jiného je zásadní.

Tip číslo šest: A co výbava?

Čím víc času v autě budete trávit, tím je výbava důležitější. V létě oceníte klimatizaci, při dlouhých cestách potěší i rádio. Od výbavy se odvíjí i bezpečnost, popřemýšlejte třeba i o počtu airbagů.

Tip číslo sedm: Máte v okolí servis pro vybraný vůz?

Máte už docela jasno v tom, pro jakou značku se rozhodnete? Než tak opravdu učiníte, poohlédněte se po servisu. Přece kvůli pravidelným prohlídkám nebo pokaždé, když se něco pokazí, nebudete jezdit na druhý konec republiky.

Víte, že pořízením auta to nekončí? Je třeba mu také sjednat pojištění.

Napsat komentář