Tipy na lázně do hodiny a půl z Prahy

Zima je tady a vy jste si s jejím příchodem možná uvědomili, že by vůbec nebylo od věci nechat svoje tělo pořádně zregenerovat a načerpat pozitivní energii. Ráno vstáváte do tmy, z práce se vracíte taky za tmy, to na náladě zrovna moc nepřidá. Kam se vydat? No přece do lázní!

Proč vsadit na lázně a ne jen na wellness?

Wellness najdeme skoro na každém rohu, jeho součástí bývá bazén, sauna, možná i posilovna nebo máte možnost objednat si i masáž. Jenže když se sem vydáte, tlačí vás čas, celou dobu přemýšlíte, co musíte udělat cestou domů. Když se místo toho vydáte do lázní, užijete si pár dní volna v hotelu, zrelaxujete a uděláte i něco pro svoje zdraví.

Jaké procedury na vás v lázních čekají?

Navíc si v lázních nemusíte jít jen zaplavat, nechat se namasírovat nebo prohřát tělo v sauně, v lázních si můžete vybrat i ze široké nabídky nejrůznějších procedur. Samozřejmostí bývá pitná kúra ze zdejších minerálních pramenů, těšit se můžete i na koupele, zábaly, inhalace, parafín a další podle toho, do kterých lázní se vydáte.

Jaké lázně jsou do hoďky a půl z Prahy?

Že nemáte čas trávit dlouhé hodiny cestou do nějakých lázní? Pokud budete vyrážet z Prahy, máme pro vás pár tipů na lázeňská města, kde zrelaxujete a jste tady coby dup.

 Zdroj: fotobanka 

Tip číslo jedna: Na srdce jsou Poděbrady

A nejen na něj. Největší středočeské lázně, do kterých dojedete z Prahy zhruba za 40 minut, se zaměřují na nemoci srdce, cukrovku nebo pohybové ústrojí, nabízí ale i wellness, víkendové nebo seniorské pobyty a mnoho dalšího. Z procedur se tu můžete těšit na koupele v minerální vodě Poděbradce, masáže, zábaly, solnou jeskyni, hubnoucí procedury, saunu, oxygenoterapii a další.

Tip číslo dva: Lázně Mšené

Menší slatinné lázně, které se nachází ve středních Čechách v údolí Mšenského potoka, asi 12 km jihozápadně od Roudnice nad Labem. Autem jste tu do půl hodiny, zdejší minerální prameny využívali na žaludeční potíže zdejší myslivci už v první polovině 18. století. Léčebné procedury se tu ale neopírají jen o prameny, ale také o přírodní zdroje slatiny. Vyrazit sem můžete jen tak za odpočinkem jako samoplátce nebo za léčbou pohybového aparátu a zánětu nervů nebo za rekonvalescencí po operaci.

Tip číslo tři: Lesní Lázně Zvánovice

Kdo hledá odpočinek daleko od civilizace, pro toho jsou jako stvořené Lesní Lázně. Obklopeni tu budete čistou přírodou a krásnými lesy, zarelaxujete si ve vířivce, dopřát si můžete celotělový peeling, rašelinovou koupel i nejrůznější masáže.

Zdroj: fotobanka

Tip číslo čtyři: A co Mariánské Lázně?

Trošku dál, ale pořád v dosahu, jsou i Mariánské Lázně, jedny z nejmladších v Čechách. Zdejší léčebné pobyty patří k těm s nejvyšší úrovní, léči se tu široká škála onemocnění. Vypravit se sem můžete i na víkend, prodloužený víkend nebo týdenní pobyt, během kterého si opravdu odpočinete. Zajdete si na masáž, zrelaxujete ve vířivce, zaplavete si v bazénu, užijete si uhličité koupele, slatinné zábaly, čerstvý vzduch, možná i plynové injekce.

Víte, že v Mariánských Lázních najdete i parky, které přímo vyzývají k příjemným procházkám, během kterých ochutnáte zdejší prameny i teplou lázeňskou oplatku? To přece k pobytu v lázních taky patří.

Napsat komentář