garáž
Zdroj: Minerva Studio / Shutterstock.com

Co nesmí chybět ve výbavě vaší garáže? Rozhodně nabíječka a kompresor

Pokud opatrujete svého plechového miláčka a máte to štěstí, že jej můžete parkovat v garáži, pravděpodobně vám zde nechybí praktické vybavení, které vám usnadní starost okolo vozu, ale třeba také údržbu na zahradě, v domě či práci v dílně. V článku se podíváme na praktické pomocníky, kteří by se vám v garáži rozhodně sešli, přičemž pokud je ještě nemáte zakoupeny, určitě byste si některý z nich měli opatřit. Poradíme vám s výběrem vhodné nabíječky autobaterií a kompresoru.

Nabíječka se vždy hodí

Naprostým základem, co byste měli mít v každé garáži, je samozřejmě nabíječka. Autobaterii je totiž potřeba pravidelně nabíjet. Někdo to nedělá, ale velice brzy se začne divit, že vozidlo zkrátka přestává startovat. Úplně nejhorší je, pokud se vám něco takového stane v tu nejméně očekávanou dobu. Nabíječka autobaterií vaši autobaterii dokáže prodloužit její životnost, a tak snížit vaše výdaje při údržbě vozu. Kromě toho se s vysokou pravděpodobností vyvarujete nepříjemnému překvapení v podobě nestartujícího vozu. Baterka tak bude vždy ve slušné kondici, přičemž toto nabíjení je důležité zejména tehdy, pokud jezdíte často jenom krátké trasy. Za takovou cestu se totiž většinou baterka nestihne sama dostatečně dobít.

Kompresor využijete u auta, ale i kolem domu

V garáži byste rozhodně měli mít také nepostradatelný kompresor, který by měl mít dostatečný výkon na to, abyste dokázali třeba dohustit pneumatiky u vašeho automobilu. Můžete jej použít ale také na dohuštění jízdního kola apod. Pokud jde o kompresory, tak jejich nabídka je široká a ještě širší je potom jejich využití. Uplatníte je totiž nejen v garáži, ale také při práci okolo domu. Kompresor umí:

  • Zajistit pohon pneumatického nářadí
  • Nabídnout univerzální řešení díky adaptérům

K kompresoru si můžete dokoupit různé příslušenství, především v podobě speciálních adaptérů, díky čemuž můžete například dohustit různé vybavení a zařízení. Třeba domácí vodárnu.

Napsat komentář