motorka
Zdroj: ladyphoto89 / Shutterstock.com

Co si obléct na motorku? Na bezpečnosti bychom neměli šetřit

Pokud chcete jezdit bezpečně na motorce, je nejen zásadní dodržovat všechny dopravní předpisy a mít svůj stroj v perfektní kondici, ale je také nutné umět se správně obléct. Prvotní úkol oblečení na motorku je totiž ochránit vás v případě pádu či havárie, tedy jeho funkce je zcela zásadní. Kromě přilby nesmí chybět ani kvalitní oblečení.

Základní požadavky

Platí, že oblečení na motorku by vždy mělo být vybaveno chrániči a reflexními prvky. Dále je nutné, aby bylo funkční vždy, a to za každého počasí – nezáleží na tom, zda je horko, déšť nebo zima. Oblečení musí být komfortní, abyste se mohli soustředit na jízdu. Dále musí nezbytně chránit před větrem, spálením od slunce, popálením nebo před výfukovými plyny. Sortiment moto oblečení proto vždy nakupujte u ověřených prodejců, kteří nabízí kvalitní a dobře testované produkty.

Nejdůležitější je helma

Helma hraje zcela zásadní roli – chrání případným nárazem, ale i před zhoršením sluchu, které může snadno nastat ve větrném počasí. Odcloní také případný hmyz nebo déšť či jiné nečistoty. Stylové moto přilby jsou sice hezké a slušivé, ale je nutné především myslet na praktičnost a bezpečnost. Platí, že přilba musí být vždy homologována. Dále nesmí být volná, musí dokonale sedět na hlavě a nic nesmí nikde tlačit.

Co na sebe?

Hodně motorkářů nosí klasickou motorkářskou bundu. To nemusí být nutně špatné, ale pod ni byste si měli obléct krunýř nebo chránič páteře. Stejně tak často vynechávají ochranu nohou, která je přitom zcela zásadní, protože kůže na nohách je jemná a může se snadno sedřít. Bezkonkurenčně nejlepší materiál je kůže, která je sice drahá a nemusí být tolik pohodlná, ale pokud se jedná o vaši bezpečnost, rozhodně byste neměli dělat kompromisy. V každém případě i v parném létě zapomeňte na jakékoliv kraťasy nebo krátké rukávy. To se rovná skoro sebevraždě.

Napsat komentář