Octavia

Líbí se vám nová Octavia nebo nový Kodiaq? Víme, na kolik vás vyjdou!

Asi není potřeba dlouze rozvádět, že mezi nejpopulárnější vozy na našich silnicích patří jednoznačně škoda Octavia. Již několikátá generace tohoto vozu dává tušit, že si našla své věrné zákazníky nejen v Česku, ale také na řadě zahraničních trhů.

Nový model je navíc velice odvážný po stránce designu a na první pohled působí svěže a moderně. Řada zákazníků se už nemohla dočkat také prvního SUV od škodovky, kterým se stal model Kodiaq. V našem článku se podíváme na to, co vám nové vozy mohou nabídnout a kolik za ně zaplatíte.

Nová dospělá Octavia

Nová podoba Octavie na první pohled upoutá svým dospělým designem. Zároveň je to vůz, který si na nic nehraje. Design zůstal konzervativní, jak to mají zákazníci škodovky rádi, ale zároveň je elegantní. To dodává nové Octavii reprezentativní vzhled. Vůz už tak nepůsobí stroze, ale naopak velmi sofistikovaně. Veškeré ceny za jednotlivé výbavy vám prozradí ceník nové Škody Octavia. Za základní výbavu ACTIVE dáte 456 900 Kč, přičemž cena může v rámci této výbavy jít až k 525 900 Kč, v závislosti na tom, jaké zvolíte příplatky. Nejlevnější varianta má motorizaci 1.0 TSI s výkonem 81 kW.

octavia

Vyšší výbavy tohoto vozu jsou potom AMBITION a STYLE. Nová Octavia má spoustu vychytávek, a to i v interiéru, kde najdete moderní prvky jako:

  • Head-up display
  • Dvouramenný volant s hlasovým ovládáním
  • Ergonomická sedadla

Tradičně zůstává stále velký zavazadelník, který má aktuálně 640 litrů, a tak ještě narostl oproti svému předchůdci. Mnoho novinek je také v motorizacích, kdy kromě standardních agregátů TSI a TDI může Octavii pohánět také Mild-hybrid a plug-in hybrid.

Velké SUV za rozumnou cenu

V úvodu jsme hovořili také o velkém SUV od Škody, kterým je Kodiaq. Pokud vás zajímá tento vůz, určitě se podívejte také na ceník Škody Kodiaq. Základní výbava má jako u Octavie název ACTIVE a počáteční cena je 716 900 Kč.

Napsat komentář