auto
Zdroj obrázku: lumen-digital / Shutterstock.com

Monitoring vozidel i kniha jízd. Řešení pro vaši firmu

Máte ve firmě flotilu vozidel, kde chcete mít přehled o jejich pohybu, a zároveň potřebujete vést knihu jízd? Právě díky GPS monitoringu si můžete zjednodušit vedení knihy jízd u vašich firemních vozů. Jak to vše funguje a co to pro vás v praxi znamená, na to se podíváme v následujícím článku.

Monitorování pohybu vozidel

Samotný princip fungování monitoringu spočívá v tom, že ve vozidle je nainstalována GPS jednotka. Díky této jednotce samozřejmě je možno nepřetržitě mít informace o tom, kde se vůz nachází, a to díky neustálé komunikaci s družicemi GPS. Kromě toho získáte další typické údaje, které lze tímto způsobem zjistit, a sice tedy nejen polohu, ale také rychlost pohybu či směr pohybu vozidla. Výsledkem je přehledný monitoring vozidel. Všechny informace se zaznamenávají do interní paměti jednotky, přičemž celkové řešení vám je schopno nabídnout také nejrůznější speciality, jako je:

  • Tachometr a spotřeba paliva
  • Identifikace řidiče
  • Přepínání mezi soukromou a služební jízdou

Systém díky doplňkovému modulu dokonce dokáže snímat přímo na vozidle množství a spotřebu paliva, otáčky motoru nebo stav tachometru. Kromě toho je možno identifikovat řidiče na základě dallas klíče nebo čipové karty. Můžete také přepínat mezi tím, zda se jedná o soukromou nebo služební jízdu. Všechny tyto informace lze následně vyhodnotit v reportech.

Kniha jízd jako součást systému

Vlastní GPS monitoring vám umožní získat lepší přehled nad svým vozovým parkem a zároveň zvýší ochranu vozidel před jejich odcizením nebo pochopitelně také neoprávněným používáním. Nedílnou součástí systému je skutečnost, že automaticky generuje knihu jízd a neomezeně archivuje data. Obrátíte-li se na specializovanou firmu, která tato řešení nabízí, můžete si nechat vypracovat individuální nabídku na základě kombinace služeb, které vám budou nejvíce vyhovovat.

Napsat komentář