autodoplnky
Zdroj: Fusionstudio / Shutterstock.com

Nejenom v zimě oceníte ve svém voze tyto doplňky

Jízda v zimě má pro každého motoristu celou řadu specifik. A to hlavně s ohledem na fakt, že silnice mnohem více kloužou a tak je třeba dávat pozor během jízdy. Dále nelze zapomínat na to, že zimní období je spojeno jak s řadou nečistot na silnicích, tak s tím, že teploty až nebezpečně klesají pod bod mrazu. A na to lze vyzrát.

Nebojte se nečistot

Během zimy není na silnicích jenom čistý bílý sníh. Je to často i bláto, sůl a další nečistoty. Pokud nechcete zničit svůj zavazadlový prostor, doporučujeme výhodné vany do kufru. Jejich kladem je to, že vše co je špinavé položíte na tuto plochu, díky čemuž neušpiníte klasickou podlahu zavazadlového prostoru. Vana se hodí na převoz zimní výbavy, zavazadel, ale i jakýchkoliv dalších špinavých věcí. A to nejenom v zimě, ale i v létě.

Mějte po ruce potřebnou výbavu

Během zimy je třeba myslet i na to, že byste měli mít v autě výbavu, se kterou vás zimní počasí nepřekvapí. Mezi to hlavní rozhodně patří:

  • Škrabka nebo rozmrazovací sprej
  • Sněhové řetězy
  • Lopata a písek

Dále se doporučuje mít v autě také nápoje a trvanlivé potraviny. To pro případ, že byste uvízli na delší dobu někde na cestách. To se však může přihodit i v létě a tak je dobré na tyto věci myslet i nyní. Nikdy nevíte, kde se zastavíte a na jak dlouho. Je na místě, aby byl člověk na tyto situace připravený.

Vyzrajte na nízké teploty

Nízké teploty v zimě jsou problémem i pro motor. Proto řada řidičů během tohoto období své auto vylepší. Pomůžou zimní clony do masky, které jsou určené právě k tomu, aby se i během silných mrazů dokázal motor dříve zahřát. To má vliv nejenom na jeho životnost, ale má to vliv také na to, jak rychle začne být uvnitř teplo, jelikož dojde k tomu, že začne fungovat topení, které je závislé právě na teplotě motoru. Pokud ten nemá dostatečnou teplotu, bude zima i ve voze.

Napsat komentář