silnice
Zdroj: TTstudio / Shutterstock.com

Využijte profesionální logistické služby nejen v oblasti vnitrostátní přepravy

Potřebuje přepravovat zboží, ať už se jedná o polotovary, hotové výrobky nebo třeba balíkové zásilky? Můžete pro tyto účely využít specializovaných logistických služeb, které na profesionální úrovni zajistí přepravu vašeho zboží ekonomicky efektivní cestou. Stačí zvolit takovou službu, která splní vaše požadavky a zároveň bude rentabilní.

Kamionová přeprava

Jedním z nejpoužívanějších způsobů přepravy zboží, ať už mezi výrobními závody a sklady nebo mezi expedicí a koncovými zákazníky, je kamionová přeprava. Kamiony zajišťují přepravu mezi jednotlivými zeměmi, ale také zejména vykonávají vnitrostátní přepravu. Profesionální logistické služby vám dají na výběr, jakým způsobem chcete zboží kamiony přepravovat a typicky máte volbu mezi variantami:

  • FTL – Full Truck Load
  • LTL – Less Than Truck Load

V prvním případě se jedná o kamionovou přepravu, kdy se na vozidle převáží pouze váš náklad. V druhém případě je pak přeprava zboží realizována společně s dalším zbožím jiných zákazníků. Využití jedné nebo druhé varianty se liší samozřejmě s ohledem na povahu zboží, které převážíte, či množství, které potřebujete kamionem přepravit. Při menších objemech se pochopitelně více vyplatí kapacitu nákladního vozidla sdílet.

Dobrý logistický servis znamená také možnost ADR přepravy, kdy je přepravováno zboží, které je nutno přepravit za určitých podmínek daných mezinárodní dohodou. Jedná se nejčastěji o přepravu různých nebezpečných látek apod.

Komplexní logistické služby

Pokud se rozhodnete obrátit na logistickou společnost, je vhodné využít služeb takového dopravce, který nabízí komplexní řešení. To zpravidla kromě kamionové přepravy zajišťuje také cross docking, námořní a říční přepravu nebo leteckou či nadrozměrnou přepravu. Pokud budete chtít v budoucnu využít i těchto služeb, nemusíte hledat jinde a jako pro stálé zákazníky pro vás bude domluva přepravy rychlejší a snadnější.

Napsat komentář