auto
Zdroj: Kekyalyaynen / Shutterstock.com

Zvýšení výkonu motoru nebo opravy řídících jednotek ABS či ESP nechte odborníkům

Přemýšleli jste někdy nad zvýšením výkonu svého motoru? V tom případě jistě znáte pojem chiptuning. Někdy si pod tím lidé představí nějakou šedou zónu, kdy mají pocit, že zvýšení výkonu motoru znamená zkrácení životnosti nebo zhoršení bezpečnosti. To ale vůbec nemusí být pravda, pokud svěříte úpravy profesionálům. Motor je řízen řídící jednotkou, podobně jako mnohé další systémy ve voze, jako jsou například airbagy, nebo aktivní bezpečnostní systémy typu ABS či ESP. V případě těchto systémů je vždy důležité, aby do nich zasahoval pouze odborník, který ví, co dělá.

Optimalizujte svůj motor pro lepší chod

Ty hlavní důvody, proč by měl úpravy na řídící jednotce dělat pouze profesionál, jsou samozřejmě ty, že zde lze mnoho zkazit. Každá pohonná jednotka má svá specifika, proto je potřeba ke každému vozu přistupovat individuálně. Odborníci již mají zkušenosti, co si lze u jakého motoru dovolit. Jedině tak bude optimalizace, či chcete-li ladění, efektivní a bezpečné. Pokud se rozhodnete provést chiptuning softwaru u specialistů, každopádně můžete díky tomuto zásahu pouze získat. Zejména lze zlepšit parametry jako je:

  • Výkon motoru
  • Kroutící moment
  • Spotřeba

Kvalitní chiptuning neznamená měřitelné snížení životnosti motoru, naopak vliv na tento aspekt je prakticky zanedbatelný. Výrazně ale pocítíte změnu na výše uvedených parametrech, a to skutečně také třeba s ohledem na nižší spotřebu. Vždy samozřejmě záleží na ladění konkrétního motoru.

Profesionálům svěřte také opravy

Není to ale pouze řídící jednotka motoru, která je součástí automobilů. Již v úvodu jsme naznačili také další systémy, jako je třeba ABS. Také tento bezpečnostní systém, který zabraňuje ztrátě ovladatelnosti nad vozidlem během brždění, má svou vlastní řídící jednotku. Opravíme řídící jednotku ABS, pokud máte potíže s její občasnou nefunkčností, což nejčastěji má na svědomí vadný senzor na některém kole. Někdy však může být vadná také samotná řídící jednotka. Také v tomto případě je vhodné tyto kritické bezpečnostní systémy svěřit do rukou odborníků.

Napsat komentář