kamera
Zdroj: GOLFX / Shutterstock.com

Kamery a antiradary jsou v autech hitem. Proč?

Auto má dnes už téměř každý. A celá řada lidí ho vylepšuje. Čím konkrétně? Někteří sází především na design, zatímco jiní jdou cestou praktičnosti. A právě na tu se podíváme společně. A to na důvody, proč jsou dnes takovým hitem jak kamery do vozu, tak různé antiradary. Obě dvě zařízení jsou cenově dostupná, snadno se umístí, stejně jako používají. A proč je řidiči chtějí mít za svým čelním sklem? Odpověď je jednoduchá.

Kamera jako důkaz

Kdo jezdí pravidelně, ten potvrdí, že dnes je to na silnicích skutečná divočina. A když dojde na problém, obvykle je to slovo proti slovu. Nikdo nechce přiznat svou vinu a případná přivolaná policie může mít těžkou práci. A to je ten důvod, proč se lidé rozhodnou zakoupit kameru do auta. Ta jim totiž potřebný důkaz poskytne. Na záznamu je jasně vidět, jak nehoda vznikla, co bylo důvodem a koho lze jednoduše označit za viníka daného stavu.

Pořídit kameru dnes není nic složitého, ani cenově nedostupného. Výběr, pokud jde o možnosti, je opravdu velký. Pokud jde o parametry výběru, určitě je vhodné držet se minimálně těchto tří věcí:

  • Rozlišení kamery
  • Schopnost natáčení v noci
  • Automatické zapínání

Ochrana před měřením rychlosti. To je antiradar

Dalším populárním doplňkem v současných vozech je i toto zařízení. Jak už napovídá sám název, jeho úkolem je upozornit řidiče na měření rychlosti. Spolehlivý antiradar včas detekuje měření rychlosti a upozorní na to řidiče. Ten má dostatek času zpomalit a tak projet měřeným úsekem takovou rychlostí, která je v něm povolena. Nutno říci, že toto zařízení není vyhledáváno jenom typickými silničními piráty. Jelikož policie často měří třeba na začátku nebo na konci obce, kde málokdo jede skutečně přesně předpisově, může mít toto zařízení význam i u těch lidí, kteří rychlost jinak víceméně dodržují a jezdí tak, jak se má. Tedy tak, jak by se jezdit mělo.

Napsat komentář