ads abive
řidič

4 nepsaná pravidla pro řidiče

Věděli jste, že na cestě jsou nepsaná pravidla, která se musí dodržovat spolu s pravidly silničního provozu, schválenými vládou na legislativní úrovni? Bohužel, během výcviku v autoškole některé věci instruktoři nevysvětlují a soustřeďují se jen na základní věci. Jak to už ale v životě chodí, některé nepsaná pravidla jsou mnohem důležitější, a proto je nutné si je ve vlastním zájmu osvojit a pak samozřejmě aplikovat do praxe. 4 z nich vám zmíníme i my.

  1. Nebuďte agresivní a nenechte se vyprovokovat

Jízda stejně jako naše chování na veřejném místě vyžaduje, abychom dodržovali pravidla a měly dobrý postoj k lidem kolem nás. Každý řidič by měl respektovat ostatní účastníky silničního provozu. Bohužel, lidé na to často zapomínají a jednají tak, jako by nikdo v jejich okolí nebyl.

Výsledek však může být s fatálními následky. Nenechat se vyprovokovat a nebýt agresivní je jedna z důležitých součástí bezpečnosti na vozovce, tak byste si to měli i uvědomit a začít se podle toho i chovat již při výcviku v moderní autoškole v Praze.

Ano, samozřejmě, i zdravá drzost je druhé štěstí, ale každý řidič by měl vědět, jak řídit auto, tak, aby jednáním nikoho nevyprovokoval k agresi. Pamatujte, že na cestě nejste sami.

  1. Počkejte si na zelenou

Pro mnoho řidičů se stalo zelené světlo semaforu jako červená „muleta“ pro býka v býčích zápasech. Mnozí přitom zapomínají na fakt, že se nacházejí na křižovatce, kde je několik dalších účastníků se svými jízdními vlastnostmi.

V žádném případě se nepohybujte prudce a okamžitě, jakmile se rozsvítí zelený, nebo dokonce oranžový signál. Zvlášť, když přijedete na velkou křižovatku. Život máme jen jeden a i promarněný okamžik vás může o něj obrat.

  1. Upozorněte druhých na nebezpečí na cestě

Opět si uvědomte, že díky výhodnému ceníku autoškoly a její kvalitám získáte řidičské oprávnění, které vás předurčí používat vozidla mezi několika dalšími desítkami účastníků.

V zájmu ochrany každého lidského života byste se proto tak měli chovat. To znamená, vyhnout se nebezpečí a upozornit na něj i druhých. Nejsou to jen radary a policejní kontroly, ale i nečekaný chodec nebo překážka na cestě. Signální znamení předními světly auta je minimum, co můžete pro druhé a možná i pro sebe udělat.

  1. Nezapomeňte na zpětná zrcátka

Esteticky příjemný vzhled auta je plus pro každé jedno vozidlo, ať už jde o auto nebo kamion. Vzhled by však neměl být nikdy prioritou před bezpečností. Věnovali jste při výběru pozornost zpětným zrcátkům moderních aut? Mnohé vozy jsou dnes vybaveny malými bočními zrcátky s minimální viditelností. Výsledkem je, že řidiči těchto vozidel musí během jízdy neustále zvedat hlavu, aby viděli cestu na boku auta.

Čím menší jsou zpětná zrcátka, tím více musíte zvednout hlavu, abyste neztratili ze zřetele jiné účastníky. Výsledkem je, že v takových automobilech jsou pak velké slepé zóny, což je důvod, proč řidiči zpravidla musí otočit hlavu na stranu, aby mohli změnit jízdní pruhy, což je ale dost nebezpečné.

Dávejte si na tyto věci pozor a věnujte jim náležitou pozornost, protože jen tak si budete moci dlouhodobě užívat výhody motorového vozidla, na které jste se po absolvování autoškoly tak velmi těšili.

 

hodnocení

Hodnocení - 10

10

User Rating: 5 ( 1 votes)
ads below

Napsat komentář