asistent

Jsou opravdu jízdní asistenti tak dokonalí?

Díky dnešní době se můžeme u nových moderních aut setkávat s nejrůznějšími vymoženostmi. Máme tím na mysli jízdní asistenty, kterých je čím dál tím více, nicméně jsou skutečně takovými pomocníky nebo naopak. Dá se říci, že se společnost dělí na dva tábory. Ten první nedá dopustit na starší auta a ten druhý zase musí mít auta co nejnovější. Jaké jsou výhody moderních technologií a naopak k čemu dobré nejsou?

Když se auto řídí skoro samo

Nová auta disponují všemi možnými jízdními asistenty. Když se zeptáte řidičů, kteří je mají ve svých autech k dispozici, zjistíte, že mnoho lidí nedá dopustit třeba na parkovacího asistenta. Díky němu snadněji zaparkujete a neohrozíte tak auta stojící okolo. Někteří také nedají dopustit na tempomat. Velkou výhodou je asistent, který zavolá pomoc v případě nehody.

Jsou ale asistenti potřební?

Mnoho řidičů je naopak ve svém autě nechce. Možná stojí za zamyšlení, jestli jsou jízdní asistenti potřební. Nejde jen o pohodlnost? Nutno podoktnout, že každý, kdo vlastní řidičský průkaz, by měl umět spolehlivě zaparkovat do řady vozidel. Je tedy otázkou, jestli jsou potřební. Možná by se nová auta bez těchto novinek mohla klidně obejít a dočkali bychom se toho, že by byla cenově dostupná pro větší množství lidí. Kterého asistenta využíváte vy a myslíte si, že je to zbytečnost? Jistě, že automaticky přivolaná pomoc zbytečností není, nicméně to ostatní není úplně nezbytné. Nemluvě o tom, že takový asistent jízdy v pruzích naopak může klidně způsobit i dopravní nehodu. A navíc se říká, že čím méně elektroniky v autě je, tím lépe, protože jednoduše, co v autě není, to se nemůže rozbít. Jaký názor máte na asistenty vy? Používáte je, nebo vám spíše otravují pěknou jízdu? Myslíte si, že je vhodné, aby auto rozhodovalo za řidiče?

Napsat komentář