autosalon

Autosalon Frankfurt 2019

Již za pár dní se můžeme dočkat jednoho z nejdůležitějších automobilových svátků roku. Od 10. do 22. září 2019 se uskuteční IAA 2019 (68th IAA Cars) neboli Autosalon Frankfurt 2019. Jaké novinky budou představeny a na co se můžeme těšit?

Press days

První dva dny budou patřit novinářům. V úterý 10. a ve středu 11. září od 8-18 hodin bude určený médiím.

Trade visitors days

Další dva dny (12. a 13. září) budou určeny obchodníkům.

Veřejnost

Brány výstaviště se otevřou veřejnosti v sobotu 14. září a zůstanou otevřeny do 22. září, konkrétně vždy mezi 9. a 19. hodinou. Výjimkou bude druhý pátek (tzv. After Work Day), tj. 20. září, kdy bude otevřeno od 11 do 21 hodin.

Téma

Heslem tohoto ročníku je Driving tommorow neboli řízení zítřka a aktuální vývoj ve světě mobility. Bude zaměřen na otázky typu: Jak se mění společnost, způsob života a jak to ovlivňuje naši mobilitu? Co nabízí nové technologie? Jak můžeme pracovat s umělou inteligencí? Jaké jsou alternativní pohony?

Na co se můžeme těšit?

Volkswagen je známý svou touhou stát se největším světovým výrobcem aut na baterie. Na výstavišti odhalí finální podobu elektromobilu ID3.

Porsche představí sedan Taycan, který cílí na přetáhnutí obdivovatelů Tesly na svou stranu.

Škodu čeká premiéra nové generace Octavie, kterou doplní Superb plug-in hybrid a elektrické Citigo.

Seat představí novou generaci Leonu.

BMW odhalí novou generaci řady 1.

Evropské automobilky zastoupí Land Rover, který přiveze nový Defender.

Letos se nedostaví někteří tradiční vystavovatelé, mezi které patří například Peugeot či Citroën. K vidění nebude ani příliš japonských vozů např. Nissan, Subaru, Suzuki ani Mitsubishi. Dostaví se ale Honda s městským elektromobilem E, Kia s novým XCeed a Ford s Kugy a malým SUV Puma.

Napsat komentář