pneumatiky

Jak vybrat správné pneumatiky pro váš automobil?

Zima se nezadržitelně blíží, s čímž je spojený výběr správných zimních pneumatik pro vaše auto. Pokud na vašem voze ještě nemáte zimní obutí, je nejvyšší čas to napravit. Ze zákona máte totiž tuto povinnost od 1.11. do 31.3. Zimní pneumatiky je nutné nazout dříve, pokud je na silnici souvislá vrstva sněhu nebo ledu.

Na trhu naleznete několik prodejců a typů, ne všechny jsou však stejně kvalitní. Mezi jednotlivými pneumatikami jsou velké rozdíly. Měli byste proto jejich správnému výběru věnovat patřičnou pozornost, abyste si vybrali takové, se kterými bude vaše auto na silnici perfektně sedět.

Na co se při výběru zaměřit?

Při výběru zimních gum hraje velkou roli, jestli je pro vás důležitá nízká spotřeba vozu, hlučnost pneumatik, nebo jestli budete jezdit na hory a potřebujete tak, aby auto dobře sedělo na silnici, která je pokrytá sněhem a ledem.

Pomoc najdete v technickém průkazu

Ještě předtím, než se rozhodnete pro konkrétní značku pneumatik, podívejte se do velkého technického průkazu vašeho automobilu. Naleznete v něm veškeré velikosti pneumatik, které jsou pro váš automobil schválené. Jízda na nepovolených gumách není možná.

Podívejte se na testy pneumatik

Motoristické společnosti provádějí každý rok nové testy letních a zimních pneumatik. Porovnávají jejich vlastnosti, aby běžným uživatelům zjednodušily výběr. V testech sice nejsou zastoupeni všichni výrobci, ale najdete v nich srovnání těch nejprodávanějších. Pokud se na pár testů podíváte, zjistíte, jaké vlastnosti se posuzují a lépe tak posoudíte, jestli jsou pneumatiky, které chcete koupit, kvalitní.

Co je levné, nemusí být kvalitní

Na zimních gumách se nevyplatí šetřit. Pro jejich koupi si vyberte raději prověřeného prodejce, jakým je například Continental, který prodává kvalitní výrobky otestované mnoha řidiči. V České republice je nejoblíbenější značka Barum, Michelin nebo Bridgestone.

Kdy koupit nové zimní obutí?

Aby zimní pneumatiky splňovaly funkci, kterou mají, nesmí být starší šesti let. S věkem totiž ztrácejí své vlastnosti. Důležitá je rovněž hloubka dezénu, která nesmí být nižší než 4 mm.

hodnocení - 10

10

User Rating: 4.41 ( 4 votes)

Napsat komentář