kia auto

Kdo je novým šéfdesignérem značky Kia?

Kia ohlásila čerstvou novinku, a to sice, že se hlavou designerského centra a senior vice prezidentem stává Karim Habib. Jedná se o stylistu libanonského původu, který má za sebou léta zkušeností. Dříve pracoval pro BMW a jeho poslední působení bylo v Imfiniti.

Na svou pozici nastoupí v říjnu v globální designerské centrále Kia v Namyangu. Bude dohlížet na práce stylistických týmů a určovat strategii značky z pohledu designu. Jeho nadřízeným bude výkonný viceprezident a šéfdesigner koncernu Hyundai Motor Group, Luc Donckerwolke.

Karim Habib

Vystudoval McGill University (Kanada) a Art Center College of Design (USA). V roce 1998 začal pracovat pro BMW a vytvořil návrh interiéru BMW 5 Series (E60). Později navrhnul exteriér BMW 7 Series F01. V roce 2009 začal pracovat pro Mercedes‑Benz, ale roku 2011 se vrátil zpátky k BMW jako šéfdesignér značky, kde působil do ledna 2017. V červenci 2017 pracoval pro Infiniti (Nissan), kterou opustil v srpnu 2019. Na této pozici ho nahradil Taisuke Nakamura.

K jeho pracím patří také design modelů: Mercedes F800, BMW X6, BMW X3 a BMW 6 Series Gran Coupe.

Karim se na spolupráci s automobilkou těší a říká: „Kia je rostoucí ambiciózní značka na odhodlané cestě k elektromobilitě a inovacím mobility. Jsem nadšený, že budu součástí této transformace, abych dále posílil značku Kia do budoucnosti automobilového průmyslu, která slibuje, že bude plná výzev a příležitostí.“

Luc Donckerwolke, který je známý svým působením u značky Škoda, si váží Karimova talentu a zkušeností. Popisuje Karimův příchod jako klíčový moment, kdy se designér dostane do motivovaného týmu, který získal řadu mezinárodních ocenění za design.

Napsat komentář