Vybíráme autonabíječku do auta

Léto je po roce zase tady, s ním nastal i čas dovolených. Vyrážíte na dovolenou autem? Pak jistě budete potřebovat autonabíječku na mobil. Co si budeme povídat, ne vždy je k dispozici zástrčka, nebo třeba jen jedna, na které se musí všichni vystřídat.

Nabíječka do auta je šikovný pomocník

Taky se vám kolikrát stane, že doma nemůžete najít nabíječku? Když ji konečně najdete, nabijete telefon sotva na pár procent a musíte vyrazit do práce? Pokud jezdíte autem, bude se vám nabíječka do auta hodit. Stejně jako třeba právě během té dovolené.

Díky nabíječce do auta totiž budete mít jistotu, že budete mít pořád nabitý telefon a každý, kdo se s vámi bude potřebovat spojit, se vám dovolá. Stejně tak budete moci volat i vy. Jak ji vybrat?

Jakou autonabíječku chcete?

Výhodou autonabíječek je rychlé a spolehlivé dobíjení telefonu, tabletu a dalšího zařízení v autě. Stejně jako u klasických nabíječek si můžete vybrat ze dvou variant.

  • Autonabíječka na kabel
  • Bezdrátová nabíječka, na kterou mobil stačí položit a bude se nabíjet. Váš telefon takové nabíjení ale musí podporovat.

Pohlídejte si výstupní proud

Základním parametrem pro výběr nabíječky do auta je výstupní proud, od kterého se odvíjí rychlost nabíjení. Mnoho autonabíječek může nabídnout výstup jen 1 A, což znamená, že nabíjení bude pomalé. Dejte tak přednost nabíječce s výstupním proudem 2 A a víc, ať nabíjení netrvá věčnost.

Kolik má mít výstupů?

Nabíječky do auta se liší nejen provedením a výstupním proudem, ale také počtem USB konektorů. Jejich počet vybírejte podle toho, kolik zařízení budete potřebovat naráz nabít.

Řiďte se ale i heslem, že méně je někdy více, což v tomto případě platí dvojnásob. Výstupní proud se totiž bude dělit mezi jednotlivé výstupy, což může vést k pomalému nabíjení.

Víte, že u autonabíječek se můžete setkat s jedním, dvěma i třemi USB konektory?

Zdroj: fotobanka

Vsaďte na kvalitu

I v tomto případě platí pořekadlo, že šetřit se nevyplácí. Nejlevnější modely sice seženete za pár korun, brzy se ale začnou přehřívat a mohou napáchat víc škody než užitku.

Navíc většinou mohou nabídnout jen nízký výstupní proud, takže náročnější zařízení ani nezvládnou nabít nebo nabíjí příliš pomalu.

Když vybíráte kvalitní autonabíječku, nehleďte na cenu a dejte přednost kvalitním, ideálně originálním nabíječkám.

Náš tip na závěr: Hlídejte si i velikost nabíječky

Zatímco velikost nabíječky doma nehraje až takovou roli, v autě je znát každý milimetr. Některé autonabíječky jsou malé a z cigaretové zásuvky vypadávají, jiné zabírají zbytečně moc prostoru, což vás může při řízení otravovat a limitovat.

Napsat komentář